Gelecek Uzun Sürer

Kiralama Bedeli: 6,00 ₺

6 var  


Film Hakkında

Üniversitede müzik araştırmaları yapan Sumru, ağıt derlemeleri üzerine yaptığı tez çalışması için birkaç aylığına İstanbul'dan ülkenin güneydoğusuna doğru bir yolculuğa çıkar. Başta kısa süreceğini sandığı yolculuk Sumru'nun hayatının en uzun yolculuğuna dönüşecektir. Sumru'nun bu yalnız yolculuğunda ona Diyarbakır'da tek başına kalmış eski bir kilisenin bekçisi olan Antranik amca, Diyarbakır sokaklarında korsan DVD satan Ahmet ve bölgede sürmekte olan 'adı konulmamış savaşa' tanıklık eden pek çok karakter eşlik edecektir.

Sumru, üç ay boyunca kaldığı Diyarbakır'da izini sürdüğü ağıtların öykülerini ararken ertelediği kendi acısıyla da yüzleşir. Hakkari'de bulunan boşaltılmış bir dağ köyüne doğru yola çıkarken bu tehlikeli yolculuğa anlam veremeyen Ahmet'in "Neden özellikle bu köy, ne var orada?" sorularını yanıtsız bırakır.

Sonbahar filmiyle pek çok ödül kazanan Özcan Alper'in yeni filmi 'Gelecek Uzun Sürer', yolculuğun arayışa dönüştüğü çok dilli ve çok kültürlü bir yol filmi. EURIMAGES desteğiyle çekilen filmde profesyonel oyuncuların yanı sıra pek çok amatör oyuncu da rol aldı.

Yönetmen: Özcan Alper
Yazar: Özcan Alper
IMDB Puanı: 6.8
Süre: 108 min
Yıl: 2011
Kategori: Drama
Açıklama: Sumru is doing music researches at a university in Istanbul. To work on her thesis on gathering and recording an exhaustive collection of Anatolian elegies she sets off for the south-east ...
Lisan: Turkish, Kurdish, Armenian
Başlık: Future Lasts Forever
Menşei Ülke: Germany, France, Turkey
Çıkış Tarihi: 11 Nov 2011
Tip: movie
IMDB Oy Sayısı: 570
Filmi henüz kiralamadığınız için fragmanını izliyorsunuz

Filme ait kamera arkası görüntüler, röportajlar, yönetmen yorumları, set çekim fotoğrafları veya diğer tüm ekstraları görüntülemek için lütfen filmi kiralayanız

Tüm görüşleri görüntüle

İzleyici Düşünceleri

 1. Mr.

  1

  anonymous tarafından 31 Ağustos 2017 20:58 tarihinde yapıldı | Permalink

  Görüşün beğenisi yok

 2. I had no idea how to

  I had no idea how to approach this beo-eronfw I'm locked and loaded.

  Doc tarafından 21 Temmuz 2016 23:18 tarihinde yapıldı | Permalink

  0 kişi bu görüşe katılıyor

 3. My hat is off to you

  My hat is off to your astute command over this tovcb-irapo!

  Ella tarafından 23 Temmuz 2016 01:24 tarihinde yapıldı | Permalink

  0 kişi bu görüşe katılıyor